Dzieci chcą poznać opinię dorosłych i bardzo jej potrzebują

Na rynku jest obecnie tak wiele narkotyków, że rodzice właściwie nie są w stanie poznać ich wszystkich. „Odlot”, ekstaza i inne rodzaje kombinacji narkotykowych, amfetaminy, LSD – lista ta nie ma końca. Warto jednak trzymać rękę na pulsie i nie tracić orientacji w najnowszych szaleństwach narkotykowych. Czytanie książek, gazet, śledzenie informacji radiowych i telewizyjnych nie tylko sprawi, że staniesz się dla swego dziecka wiarygodnym źródłem informacji, ale pozwoli ci także pamiętać o grożącym mu niebezpieczeństwie.

  • Pozostań dorosły. Żeby udowodnić dziecku, jaki jesteś młody i uświadomiony, nie musisz używać slangu ani nonszalancko się zachowywać. Dzieci chcą poznać opinię dorosłych i bardzo jej potrzebują. Opinii rówieśników dostarczają im w nadmiarze przyjaciele i koledzy.

  • Nie obawiaj się powiedzieć dziecku, że nie powinno używać narkotyków. Nie bój się zabronić picia alkoholu i narkotyzowania się. Jeśli dziecko nie jest dość silne, żeby mogło samo odmówić, twój zakaz stanie się dla niego pretekstem do odmowy. „Matka by mnie zabiła, gdybym to zrobił”, powie i będzie wolny.

  • Spotkaj się z rodzicami innych dzieci i wspólnie ustalcie godziny powrotu pociech do domu, wysokość kieszonkowego, zasady korzystania z samochodu i inne ograniczenia. Dzięki temu młody człowiek nie będzie ci bez przerwy powtarzał: „Wszyscy mogą, tylko wy mi na nic nie pozwalacie”.

  • Organizuj młodzieży czas wolny (dyskoteki, zawody sportowe). 

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Hej, witam Cię na moim blogu. Temat mieszkań jest mi znany od bardzo wielu lat. Stąd też decyzja o założeniu tego bloga. Chciałbym tu dzielić się moją wiedzą.
© Wszelkie prawa zastrzeżone