Dzieci w szkole podstawowej

Istnieje sprawdzona metoda nauczenia dziecka samoobrony. Większość dzieci miała już do czynienia z osobami wymuszającymi okup. Nauczyciel może zacząć rozmowę o wymuszaniu używając następującego przykładu:

John bawił się w parku, kiedy podszedł do niego starszy, silniejszy chłopiec i zażądał pieniędzy. John oddał pieniądze i od tej chwili stał się zupełnie bezbronny. Porozmawiaj z dzieckiem o tym, jak czuł się John, co myślał napastnik, i wytłumacz, że chłopcu odebrano prawo do poczucia bezpieczeństwa. Zapytaj dziecko, jak by się zachowało w podobnej sytuacji. Musisz się przygotować na to, że zechce pobić napastnika. Zapytaj wtedy, czy ten sposób na pewno rozwiązałby problem, czy przypadkiem większy i silniejszy chłopiec nie oddałby Johnowi. Zapytaj dziecko, czy nie sądzi, że należy opowiedzieć tę historię dorosłym, i co by zrobiło, gdyby dorośli uznali, że ono zmyśla. Zaproponuj też, aby nie bawiło się samo, lecz z kolegą albo z rodzeństwem, ponieważ w grupie ludziom jest raźniej i łatwiej wtedy odmówić. Jeśli dziecko zapyta, co robić, kiedy napastnik ma broń, wytłumacz, że w takiej sytuacji lepiej oddać pieniądze. Koniecznie jednak trzeba o tym zdarzeniu powiedzieć dorosłym. Używając przykładu z wymuszaniem pieniędzy dla zobrazowania idei bezpieczeństwa osobistego, nauczyciel wyjaśnia dziecku, że ma ono niezbywalne prawo do bezpieczeństwa.

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Hej, witam Cię na moim blogu. Temat mieszkań jest mi znany od bardzo wielu lat. Stąd też decyzja o założeniu tego bloga. Chciałbym tu dzielić się moją wiedzą.
© Wszelkie prawa zastrzeżone