Napastnik czasowy

 

Dziecko, które wcześniej było ofiarą, może w odwecie stać się napastnikiem.

Jeśli stwierdzisz, że twoje dziecko nagle zaczęło kogoś prześladować, podejmij wszystkie lub tylko niektóre z zaproponowanych niżej działań.

  • Postaraj się zachować spokój.

  • Dowiedz się, czy wcześniej nikt nie znęcał się nad twoim dzieckiem.

  • Ostrożnie wypytaj dziecko, czy nie zdarzyło się coś, co je bardzo zdenerwowało. Nie zapomnij powiedzieć, że nie będziesz się na nie gniewać, jeśli ci o wszystkim opowie. Może się bowiem zdarzyć, że będziesz miał do czynienia z jakimś „złym sekretem”.

  • Postaraj się ustalić fakty. Porozmawiaj z dzieckiem, nauczycielami i z każdym, kto może ci dostarczyć jakichkolwiek informacji. Być może będziesz musiał rozmawiać z opiekunami placu zabaw, pracownikami stołówki czy też z innymi rodzicami.

  • Jeśli wykryjesz przyczynę złego zachowania dziecka, natychmiast z nim o tym porozmawiaj. Wytłumacz, że rozumiesz motywy, jakie skłoniły je do dręczenia innych, ale takie zachowanie jest nie do przyjęcia. Namów dziecko, żeby przeprosiło za to, co zrobiło, i naprawiło wyrządzone szkody. To pomoże mu wyzbyć się skłonności do dręczenia słabszych.

  • Utrzymuj stały kontakt ze szkołą, żeby się przekonać, czy dziecko nie powróciło do maltretowania innych.

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Hej, witam Cię na moim blogu. Temat mieszkań jest mi znany od bardzo wielu lat. Stąd też decyzja o założeniu tego bloga. Chciałbym tu dzielić się moją wiedzą.
© Wszelkie prawa zastrzeżone