Utrzymanie dystansu

Zawsze powtarzamy dzieciom, by nie rozmawiały z obcymi, a już na pewno nigdzie z nimi nie chodziły, kiedy są same. Aby się upewnić, że nasze dzieci zapamiętają tę przestrogę, trzeba im zabronić zbliżania się do obcych. W ten sposób utrudnią ewentualne- mu napastnikowi podjęcie rozmowy czy wciągnięcie do samochodu. Dystans na odległość dwóch czy nawet trzech wyciągniętych rąk uchroni dziecko przed złapaniem. Należy to dziecku zademonstrować i wielokrotnie z nim przećwiczyć. 

Udawaj, że nie słyszysz

Każdy, kto mieszka ze współmałżonkiem albo z nastoletnim dzieckiem, nie raz i nie dwa podziwiał zdolność tych osób do wyłączania się akurat wtedy, kiedy się je prosi o nakrycie stołu, wyrzucenie śmieci czy podobne drobiazgi. Tę sytuację można wykorzystać jako przykład kolejnego sposobu obrony przed zagrożeniem. Jeśli obca osoba zagaduje dziecko, które jest samo, powinno ono udać, że nie słyszy, i iść dalej. Jeśli obcy mimo to podąża za dzieckiem, można podejrzewać, że rzeczywiście ma złe zamiary. Dziecko powinno wówczas uciekać, krzycząc przy tym najgłośniej, jak potrafi.

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Hej, witam Cię na moim blogu. Temat mieszkań jest mi znany od bardzo wielu lat. Stąd też decyzja o założeniu tego bloga. Chciałbym tu dzielić się moją wiedzą.
© Wszelkie prawa zastrzeżone